KOMINKI

KOMINKI

Dekoracyjny charakter kominka

Kominek w domu jest symbolem domowego ogniska. Wokół niego gromadzi się rodzina, bliscy i przyjaciele, aby w chłodne dni spędzić czas przy lampce wina, czy wzmacniającej herbacie. Blask ognia oraz trzask palących się drewnianych polan sprawia, że dobrze się przy nim relaksuje. Kominek nadaje wnętrzu elegancji. We wnętrzach ascetycznych kominek przełamuje efekt chłodu. W przestrzeniach klasycznych, podkreśla tradycję i nadaje swojskości.

Kominek źródłem ciepła

Kominek jest niezawodnym źródłem ciepła. Ma to znaczenie wtedy, gdy brakuje dostaw prądu lub gazu, a więc nie można uruchomić centralnego ogrzewania. Warto podkreślić, że kominek to idealne rozwiązanie w okresie wczesnej jesieni i wiosny, kiedy temperatura na zewnątrz nie wymusza ciągłej pracy centralnego ogrzewania.

Dodatkowe walory ogrzewania kominkiem

Kominek nie jest drogi w eksploatacji. Drewno jest jednym z tańszych źródeł energii. Produkt spalania drewna jest mniej szkodliwy dla środowiska, niż produkt spalania węgla czy gazu.

Bezpieczna eksploatacja

Podłoga w pobliżu kominka musi być zabezpieczona przed ogniem. Najlepiej, aby była wykonana z materiałów niepalnych, np. szkło, płytki ceramiczne lub kamień naturalny np. marmur lub granit. Kominek należy ustawić z dala od rur instalacji gazowej i przewodów instalacji elektrycznej. Warto pamiętać, aby meble, firany czy zasłony znajdowały się minimum 80 cm od kominka. Szczególne znaczenia ma to w przypadku kominków otwartych.

O czym warto pamiętać

O kominku najlepiej pomyśleć w fazie projektu domu.

Kominek musi znaleźć się tam, gdzie jest komin, bądź w jego pobliżu. Warto pamiętać, że im krótszy przewód dymowy, tym mniejsze straty ciepła.

Przeciętny kominek może ważyć do 500 kg. Miejsce, na którym jest zaplanowany, powinno mieć więc odpowiednią nośność.

Ważne, aby kominek nie utrudniał komunikacji oraz nie burzył koncepcji umeblowania.

Jesteśmy dystrybutorem:


viessmann
sas
wolf
viadrus
buderus
stiebel
kisan