KOTŁY CO

KOTŁY CO

Planując sposób ogrzewania domu należy uwzględnić rodzaj paliwa oraz ilość ciepła potrzebną do ogrzania domu (moc). Równie istotnym parametrem przy wyborze kotła jest ilość uzyskiwanej ciepłej wody użytkowej. Warto również zastanowić się nad miejscem do zamontowania pieca oraz typem urządzenia grzewczego.

 

Ze względu na rodzaj paliwa wyróżniamy

R

Kotły na gaz ziemny.

Te proste w obsłudze urządzenia grzewcze gwarantują komfort ogrzewania oraz wysoką wydajność. Są najchętniej wybieranymi urządzeniami grzewczymi. Na rynku można spotkać piece gazowe jednofunkcyjne (do ogrzewania wody krążącej w instalacji co) i dwufunkcyjne (do ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej).

R

Kotły na paliwa stałe czyli na drewno, węgiel, miał itp.

Zaletą tego typu kotłów jest dostępność paliwa (węgla, drewna, pelletu) oraz jego niska cena w stosunku do gazu czy oleju. Nowoczesne kotły są łatwe w eksploatacji i przyjazne dla środowiska.

R

Kotły olejowe doskonale sprawdzają się w domach oddalonych od sieci gazu ziemnego.

Zapewniają podobny komfort grzania jak kotły gazowe, jednak są od nich droższe. Wymagają również częstszej obsługi serwisowej.

Zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową

Aby zapewnić wystarczającą ilość ciepłej wody użytkowej, należy wziąć pod uwagę liczbę osób jednocześnie korzystających z wody (im więcej użytkowników, tym większe prawdopodobieństwo jednoczesnego korzystania z ciepłej wody), czas oczekiwania na ciepłą wodę oraz moc strumienia.

 

kotły co viessmann

Rodzaje kotłów CO

Ze względu na sposób podgrzewania ciepłej wody kotły dzielimy na jednofunkcyjne z zasobnikiem, dwufunkcyjne i dwufunkcyjne z zasobnikiem.

Kotły różnią się też sposobem doprowadzania powietrza. Wyróżniamy tu kotły z otwartą komorą spalania, które wykorzystują powietrze znajdujące się wewnątrz budynku lub kotły z zamkniętą komorą spalania. W tym przypadku powietrze potrzebne do spalania pobierane jest z zewnątrz.

Ze względu na sprawność, kotły dzielimy na kondensacyjne i tradycyjne. Kotły kondensacyjne mają ponad 100%  sprawność, gdyż odbierają również ciepło ze spalin. W kotłach tradycyjnych ciepło nagromadzone w spalinach ucieka przez komin.

WYBIERZ RODZAJ KOTŁA I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W naszej ofercie znajdziecie kotły CO najlepszych firm, których jesteśmy TOP PARTNERAMI:

buderus

KOTŁY FIRMY BUDERUS

viessman radom

KOTŁY  FIRMY VIESSMANN

wolf radom

KOTŁY  FIRMY WOLF

sas radom

KOTŁY  FIRMY SAS

Jesteśmy dystrybutorem:


viessmann
sas
wolf
viadrus
buderus
stiebel
kisan