NAGRZEWNICE

NAGRZEWNICE

Nagrzewnice to urządzenia przeznaczone do ogrzewania dużych pomieszczeń, np. hal produkcyjnych, magazynów, warsztatów i szklarni. Doskonale również sprawdzają się w miejscach, gdzie instalacja grzewcza nie może być podłączona bądź uległa awarii.  Stosuje się je także do osuszana nowo wybudowanych pomieszczeń.

nagrzewnice

Podział nagrzewnic

Ze względu na rodzaj paliwa nagrzewnice dzielimy na elektryczne, gazowe i olejowe, ze względu na miejsce instalacji – przenośne, ścienne i sufitowe.

Budowa

Nagrzewnica składa się z: komory grzewczej, wymiennika ciepła z nawiewem i układem regulacji oraz wentylatorów. Wszystko znajduje się w stalowej obudowie.

Jak działa nagrzewnica

Zassane z zewnątrz zimne powietrze przedostaje się specjalnym przewodem do komory grzewczej lub wymiennika. Tam zostaje ogrzane. Następnie wentylatory nawiewają powietrze do pomieszczenia poprzez kanały nawiewne lub kratki nawiewne.

nagrzewnica wodna

Zalety

  • Wysoka wydajność nagrzewnic daje szybkie efekty w postaci dobrze nagrzanych dużych pomieszczeń.
  • System nawiewu ciepłego powietrza jest o wiele skuteczniejszy w ogrzewaniu hal niż ogrzewanie centralne
  • Dzięki temu, że przy ogrzewaniu nagrzewnicami nie potrzebna jest instalacja rozprowadzająca ciepło, w porównaniu z ogrzewaniem centralnym koszty zakupu i montażu są o wiele niższe.
  • Stosując nagrzewnice można samemu decydować, które miejsca mogą być ogrzewane i w jakich godzinach.
  • Prosta budowa sprawia, że po podłączeniu nagrzewnice są gotowe do pracy.

Jesteśmy dystrybutorem:


viessmann
sas
wolf
viadrus
buderus
stiebel
kisan