OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW

SOTRALENTZOczyszczalnie ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to idealne rozwiązanie na działce, które nie posiada kanalizacji. Wykorzystuje naturalne procesy biologiczne, dzięki którym zawarte w ściekach zanieczyszczenia są rozkładane na proste związki mineralne. Oczyszczoną wodę można odprowadzać do rzek lub rowów melioracyjnych nie obawiając się, że zagrozi środowisku naturalnemu.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków wykonywane są według najnowocześniejszych technologii i dlatego są niezwykle skuteczne, ekologiczne i tanie.

 

przydomowa oczyszczalnia ścieków

Rodzaje oczyszczalni

Oczyszczalnia z drenażem rozsączającym

Oczyszczalnia z drenażem rozsączającym to najpopularniejszy i najtańszy sposób oczyszczania ścieków. Pierwszy etap oczyszczania zachodzi w osadniku gnilnym. Polega on na wstępnym podczyszczeniu ścieków w warunkach beztlenowych. Ścieki przepływają następnie przez drenaż rozsączający, gdzie podlegają dalszemu oczyszczeniu.

Dla tego typu oczyszczalni warunkiem koniecznym musi być odpowiednia przepuszczalność gruntu oraz odpowiedni spadek terenu (do przepływu ścieków wykorzystuje się procesy grawitacji).

Oczyszczalnia z filtrem piaskowym

Oczyszczalnia z filtrem piaskowym składa się z osadników, pompy szambowej i filtra piaskowego.

Ścieki przepływają kolejno przez trzy osadniki, gdzie zachodzi wstępna redukcja zanieczyszczeń. W trzecim osadniku znajduje się pompa szambowa. Przepompowuje ona oczyszczone ścieki do filtra piaskowego czyli pryzmy piasku, w której umieszczony jest drenaż rozsączający (rury z nacinanymi rowkami). Ścieki, które wsiąkają w warstwę piasku oczyszczają się, a woda pościekowa wsiąka w grunt. Filtr piaskowy można obsadzić roślinnością wspomagającą procesy oczyszczania ścieków.

Ten typ instalacji jest idealny na działkach podmokłych (gdzie nie można zachować odległości 1,5 między drenażem a wodą podziemną), oraz płaskich (gdzie nie ma przepływu grawitacyjnego).

Oczyszczalnia ścieków kompaktowa

Oczyszczalnia ścieków kompaktowa z osadem czynnym lub złożem biologicznym składa się z osadnika gnilnego lub zbiornika retencyjnego, reaktora, w którym następuje oczyszczanie ścieków oraz osadnika wtórnego. Oczyszczalnia musi być wyposażona również w pompę tłoczącą ścieki, pompę do osadu, system napowietrzania i automatykę.

Oczyszczanie ścieków odbywa się w odpowiednio skonstruowanych zbiornikach a nie w ziemi i dlatego ten typ oczyszczalni  idealnie nadają się na niewielkich działkach. Oczyszczalnie kompaktowe są jednak droższe. Wymagają również energii elektrycznej.

SCHEMAT OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

schemat oczyszczalni

Zobacz schemat w większym formacie

Oczyszczalnie SOTRALENTZ to:

  • 30 lat doświadczeń na rynku europejskim!
  • gwarancja wysokiego efektu oczyszczania
  • minimum czynności eksploatacyjnych
  • niewielka powierzchnia zabudowy
  • energia elektryczna potrzebna tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy zachodzi konieczność: zainstalowania przepompowni ścieków
  • podniesienie wartości Twojej nieruchomości

JAKOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM !

Pamiętaj, że tylko wysoka klasa urządzeń połączona z kompetencjami projektanta i instalatora zagwarantują wieloletnią i prawidłową pracę Twojej instalacji. Awaria przydomowej oczyszczalni spowodowana złą jakością urządzeń, czy nieodpowiednim doborem typu i wielkości instalacji do lokalnych warunków wodno-gruntowych kosztować Cię będzie kilka tysięcy złotych! Możesz tego uniknąć pracując z fachowcami.

Jesteśmy dystrybutorem:


viessmann
sas
wolf
viadrus
buderus
stiebel
kisan