KOTŁY OLEJOWE

KOTŁY OLEJOWE

Kotły olejowe to alternatywa dla kotłów gazowych – stosuje się je zazwyczaj w miejscach, które nie mają dostępu do sieci gazowej. Kocioł olejowy uniezależnia od zewnętrznego dostawcy i sieci – sami decydujemy kiedy, ile i jakiego paliwa kupimy

Ogrzewanie olejowe zapewnia niewiele niższy niż ogrzewanie gazem komfort obsługi  – nie ma konieczności codziennego uzupełniania paliwa. Paliwo kotłów olejowych, czyli olej opałowy lekki, niestety nie jest najtańszym paliwem, nie jest też tak ekologiczne jak gaz ziemny. Instalacja olejowa również jest znacznie droższa od instalacji gazowe.

Kotły olejowe  (w przeciwieństwie do gazowych) wyposażone są w palnik nadmuchowy – z jedno lub dwustopniową regulacją (dwustopniowa jest bardziej ekonomiczna, umożliwia kontrolę mocy kotła a nie tylko sterowanie na zasadzie włącz/wyłącz)

Nowoczesne kotły olejowe wyposażone są w szereg urządzeń zabezpieczających: zawór bezpieczeństwa, termostat, fotokomórka (odcina dopływ paliwa po zgaszeniu płomienia) i przeponowe naczynie wzbiorcze.

Kotły olejowe pochodzą od współpracujących z nami producentów z branży grzewczej – dobrze znanych i cenionych firm Buderus, Wolf i Viessmann.

WYBIERZ RODZAJ KOTŁA I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W naszej ofercie znajdziecie kotły CO najlepszych firm, których jesteśmy TOP PARTNERAMI:

buderus

KOTŁY FIRMY BUDERUS

viessmann radom

KOTŁY  FIRMY VIESSMANN

wolf radom

KOTŁY  FIRMY WOLF

sas radom

KOTŁY  FIRMY SAS

Jesteśmy dystrybutorem:


viessmann
sas
wolf
viadrus
buderus
stiebel
kisan