POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenie, którym można ogrzać zarówno dom jaki i wodę użytkową. Wykorzystuje energię słoneczną zgromadzoną w powietrzu oraz ziemi i wodach gruntowych. Doskonale sprawdza się również w przypadku energii geotermalnej. Pompa działa niezależnie od warunków pogodowych.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła, dzięki swojej konstrukcji „odbiera” ciepło nagromadzone w glebie czy powietrzu i przenosi je do pomieszczenia.

Na zewnątrz domu lub w gruncie umieszczone są rury, w których znajduje się płyn odporny na zamarzanie. Jest on najpierw schładzany do temperatury niższej niż ta znajdująca się na zewnątrz czy w ziemi. Następnie pompka obiegowa przepompowuje go przez rury, gdzie samoistnie odbiera ciepło z otoczenia. Temperatura płynu staje się nieco wyższa.

Płyn powraca rurami do pompy, gdzie  zachodzi proces „oddania” nagromadzonego ciepła do domowej instalacji grzewczej.

Jakie są korzyści z ogrzewania pomieszczeń pompą ciepła?

Aby ogrzać dom nie trzeba kupować i spalać paliwa (węgla, gazu). Źródłem ciepła jest tutaj bezpłatna energia słoneczna lub geotermalna.

Zużywa mniej prądu elektrycznego niż zwykłe ogrzewanie elektryczne. Jest więc idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie ma możliwości ogrzewania gazowego.

Pompa ciepła jest tania w eksploatacji. Dostarcza więcej ciepła niż zużywa prądu. Dodatkowo nie wymaga jakiś szczególnych zabiegów konserwacyjnych.

Pompa ciepła jest urządzeniem bezpiecznym. Nie stanowi zagrożenia pożarowego, jak przy ogrzewaniu węglowym. Nie ma również ryzyka niekontrolowanego ulatniania się czadu (grzanie gazowe), czy wycieku oleju (grzanie olejowe).

W porównaniu z tradycyjnymi instalacjami grzewczymi pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym. Nie spala paliwa kopalnego, a ¾ energii grzewczej pobiera bezpośrednio ze środowiska naturalnego.

Jesteśmy dystrybutorem:


viessmann
sas
wolf
viadrus
buderus
stiebel
kisan